Netwars Clan League

From Liquipedia StarCraft Brood War Wiki
[e][h]Netwars_Clan_League
League Information
Organizer:
Bandit - OutSchematic
Sponsor:
Server:
EU
Type:
Weekly Online
Location:
Poland Poland
Format:
4x 1v1, 1x 2v2
Prize pool:
0 (≃ 0)
Start Date:
2017-10-01
End Date:
2017-12-31
Links
[/ ]
Teams
Number of Teams:
ZZZ • AFM • aFF • GN • KDV • Ybs • R8 • mCare
Maps


Overview[edit]

This is a league organized by and for community of netwars.pl

Rules[edit]

Zapisy[edit]

W rozgrywkach Ligi Netwars organizowanych przez społeczność Netwars może uczestniczyć każdy klan spełniający poniższe wymogi: a) Klan jest zorganizowany, posiada CL b) Jest zarejestrowany na stronie: http://progamersleague.pl/ , posiada przynajmniej 4 aktywnych czlonków którzy są przypisani do do danego teamu na ww. stronie


System rozgrywek[edit]


Faza ogólna[edit]

10 klanow podzielonych jest na dwie grupy, za każdej z grup awansują po 2 teamy, by później przejść do drabinki DE. W której Zwyciezka druzyna z grupy A spotka się z drugą drużyna grupy B oraz zwycieska drużyna grupy B spotka się z drugą drużyna grupy A. Na koniec pomiędzy zwycięskimi drużynami rozegrany zostanie finał, pomiędzy przegranymi mecz o 3 miejsce.

Finały[edit]

Finały zostaną rozegrane systemem Best of 3. Team który pierwszy wygra dwa mecze zostaje zwycięzcą PSL Clan Wars Cup.Team z Winner Bracket ma przewagę 1 meczu na przeciwnikem, czyli zaczyna od stanu 1-0.

System gier[edit]

Ilość gier w spotkaniach pomiędzy klanami na ten moment zostaje ogarniczona do 4 par 1v1 oraz 1 pary 2v2 Mecze rozgrywane są w systemie BO3 do 2 wygranych, z puli map podanej w dalszej części regulaminu Mecze mogą być rozgrywane zarówno na patchu 1.9 jak i w wersji SC:R. Obowiązkowe jest także zapisywanie wszystkich replayów oraz uploadowanie ich w skrypcie na stronie danego CW przez Clan Leaderów lub członków teamów.

Terminy rozgrywania spotkań[edit]

Każda kolejka rozgrywek trwa jeden tydzień. Terminem ostatecznym na rozegranie spotkania w ramach Ligi Netwars jest Niedziela, godzina 19:00. Mecze mogą zostać rozegrane wcześniej. W przypadku przekroczenia ww. terminu, klany mogą zostać całkowicie usunięte z rozgrywek.

Zgłaszanie meczów[edit]

Clan Leaderzy zobowiązani są do zgłaszania wyników spotkań w raz z replayami jak najszybciej od czasu zakończenia spotkania. Jakiekolwiek celowe opóźnianie tego procesu może skończyć się dyskwalifikacją klanu Zgłaszanie wyniku CW odbywa się w dwóch etapach. Najpierw na liście gier turnieju CL teamu wygranego zgłasza wygrana i CL teamu przegranego, przegraną. Robi się to przez klikanie w ikonę pucharu przy odpowiedniej grze. Następnie CL wygranego teamu ustala wyniki wszystkich 5 meczów wraz z ewentualnymi uwagami (link do skryptu jest na dole strony CW). Na koniec CL sprawdza czy są wgrane wszystkie wymagane replaye z gier. Do CW można złączać także inne pliki niż replaye jeśli maja one związek z danym CW (jak screeny z BNet przedstawiające zachowanie graczy czy też dowodzące dropa gracza)..

Wybór rasy w grze[edit]

Gracze mogą grać dowolną rasa. Random traktowany jest jako czwarta rasa.

Wystawianie par w meczu[edit]

O tym, który klan ma pierwszy wystawiać i w jakim typie gry (1v1 lub 2v2) podczas meczu decyduje rozegrana gra w warcaby 3min na portalu kurnik.pl

Mapy[edit]


1 vs 1

Tau Cross Python Outsider Circuit Breakers Fighting Spirit Nostalgia Arcadia
Tau Cross Python Outsider Circuit Breakers Fighting Spirit Nostalgia Arcadia


2 vs 2 Wszystkie grywalne mapy 2vs2 z puili map 1vs1

Wybór map[edit]

 • Gracz A odrzuca mapę
 • Gracz B odrzuca mapę
 • Gracz A odrzuca mapę
 • Gracz B odrzuca mapę
 • ZOSTAJĄ 3 MAPY - MAP POOL na bo3
 • Gracz A odrzuca mape z pozostalych 3 map
 • Gracz B odrzuca mape z pozostalych 2 map
 • Ostatnia mapa jest pierwsza mapą bo3
 • Przegrany wybiera kolejna mape, z puli map odrzuconych w 5. i 6.

Błędy w grze[edit]


Niedozwolone[edit]

 • SCV gas transfer (slide)
 • flying drone
 • flying templar
 • allied mine
 • turret glitch (obs)

Dozwolone[edit]

 • manner pylon
 • hold lurkers

Oszustwa i niestandardowe sytuacje[edit]


Hack[edit]

Bezwarunkowy zakaz używania programów modyfikujących pamięć StarCrafta w sposób dający przewagę nad przeciwnikiem.(maphack,drophack,mineralhack,selectionhack etc).Gracz który użyje takiego programu zostanie dożywotnio zbanowany z rozgrywek organizowanych przez PGL, a drużyna może zostać wykluczona z rozgrywek. Modyfikowanie map w jakikolwiek sposób grozi trzymiesięcznym banem w rozgrywkach organizowanych przez PSL.

Podmiana[edit]

W przypadku podmiany gracza, klan zostaje natychmiast zdyskwalifikowany z rozgrywek PGL na okres trzech miesięcy. Gracze dopuszczający się tego procederu zostaną zbanowani z rozgrywek na okres 6 miesięcy.

Disconnect[edit]

W przypadku disconnectu któregoś z graczy PO drugiej minucie gry, TYLKO gracz drużyny przeciwnej decyduje czy chce powtórzyć grę czy też wziąć walkowera. Aby sprawdzić kogo rozłączyło w grze 1vs1 należy ustalić kto został na kanele po dropie. Jeśli obaj gracze są na kanele to admin przyznaje wygrana albo zarządzą powtórkę w oparciu o replaya z gry.

Remis[edit]

Za remis uznajemy sytuację, w której żaden z zawodników nie może doprowadzić do zniszczenia wszystkich budynków przeciwnika. Dzieje się tak również w przypadku, gdy żaden z graczy nie może produkować już jednostek, ale jeden z nich (lub obaj) posiadają jednostki bojowe, które jednak nie mają możliwości zniszczenia budynków przeciwnika.Gra zostaje powtórzona z uwzględnieniem wyboru takich samych ras jak w grze w której nastąpił remis.

Pauza w grze[edit]

Pauza w grze jest dozwolona aczkolwiek każdy gracz może odpauzować grę bez konsekwencji wynikających z tego tytułu.

Organizatorzy i nagrody[edit]


Organizatorami rozgrywek jest społeczność Netwars[edit]

A) Bandit

B) Dexter

Admini rozgrywek[edit]

A) Bandit

B) TGNGO

C) Shock

Nagrodą główną jest wieczna slawa wśród spolecznosci netwars, oraz archiwum na tejże stronie


DEKLARACJA Jeżeli wyrażasz chęć wystąpienia w rozgrywkach Ligi Netwars organizowanych przez serwis PGL , deklarujesz się przestrzegać zasad wyżej opisanych. Serwis PGL zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie.