MDL Macau CIS Qualifier

From Liquipedia Dota 2 Wiki

[e][h]MDL Macau CIS Qualifier
League Information
Organizer:
Mars Media
Game Version:
Type:
Online
Location:
CIS CIS
Number of Teams:
8
Format:
Single-Elimination
Start Date:
2017-11-10
End Date:
2017-11-12
Liquipedia Tier:
Links

Format[edit]

  • Eight teams in a single-elimination bracket
  • All matches are played in a Bo3
  • Winner qualifies for MDL Macau

Prize Pool[edit]

Participants[edit]

Natus Vincere
1Ukraine Crystallize 
2Ukraine Dendi 
3Ukraine GeneRaL 
4Russia RodjER 
5Russia SoNNeikO 
CUkraine XBOCT 
Team Empire
1Russia Silent 
2Ukraine fn 
3Ukraine Ghostik 
4Russia Miposhka 
5Russia VANSKOR 
CRussia JotM 
Vega Squadron
1Ukraine ALOHADANCE 
2Russia G 
3Russia AfterLife 
4Ukraine CemaTheSlayeR 
5Kyrgyzstan Zayac 
CNetherlands Kipspul 
Effect
1Bulgaria Nikobaby 
2Russia Afoninje 
3Russia Sedoy 
4Russia Maden 
5Russia KingR 
CRussia ArsZeeqq 
Team Spirit
1Russia Illidan 
2Ukraine Iceberg 
3Ukraine DkPhobos 
4Belarus fng 
5Denmark Biver 
CUkraine TheHeartlessKing 
Gambit Esports
1Russia Daxak 
2Russia Cooman 
3Belarus chshrct 
4Ukraine Bignum 
5Ukraine ALWAYSWANNAFLY 

Results[edit]

Quarterfinals
Natus Vincere
2
11 November 2017 - 15:00 MSK
Io Clockwerk Sand King Weaver Shadow Fiend
Undying Disruptor Viper Night Stalker Faceless Void
55m37s
Winter Wyvern Doom Queen of Pain Brewmaster Broodmother
Beastmaster Io Nyx Assassin Lifestealer Storm Spirit
37m22s
Winter Wyvern Enchantress Nyx Assassin Viper Anti-Mage
Doom Silencer Pugna Sand King Luna
24m44s
M19
1
Vega Squadron
0
11 November 2017 - 18:30 MSK
Winter Wyvern Nyx Assassin Puck Lifestealer Outworld Devourer
Rubick Ancient Apparition Centaur Warrunner Anti-Mage Viper
38m44s
Bane Ogre Magi Vengeful Spirit Viper Axe
Rubick Spirit Breaker Magnus Phantom Assassin Tinker
34m18s
Effect
2
Team Empire
2
10 November 2017 - 15:00 MSK
Earth Spirit Shadow Demon Centaur Warrunner Vengeful Spirit Sniper
Bane Night Stalker Puck Medusa Underlord
29m21s
Shadow Demon Earthshaker Batrider Juggernaut Alchemist
Earth Spirit Lich Rubick Mirana Phantom Assassin
42m08s
Spartak Esports
0
Team Spirit
1
10 November 2017 - 16:00 MSK
Winter Wyvern Slardar Weaver Storm Spirit Drow Ranger
Night Stalker Jakiro Razor Tidehunter Phantom Assassin
54m20s
Doom Disruptor Earthshaker Mirana Gyrocopter
Brewmaster Bane Naga Siren Sniper Monkey King
52m38s
Chen Disruptor Dragon Knight Nyx Assassin Anti-Mage
Winter Wyvern Earth Spirit Queen of Pain Magnus Terrorblade
41m51s
Gambit Esports
2
Semifinals
Natus Vincere
2
11 November 2017 - 22:00 MSK
Io Earth Spirit Viper Brewmaster Chaos Knight
Rubick Ancient Apparition Razor Centaur Warrunner Necrophos
29m22s
Winter Wyvern Earth Spirit Clockwerk Queen of Pain Phantom Lancer
Beastmaster Skywrath Mage Spirit Breaker Weaver Storm Spirit
35m56s
Effect
0
Team Empire
2
10 November 2017 - 19:00 MSK
Shadow Demon Earth Spirit Legion Commander Razor Spectre
Sand King Ancient Apparition Puck Sniper Monkey King
37m36s
Earth Spirit Shadow Demon Centaur Warrunner Juggernaut Outworld Devourer
Sand King Puck Dazzle Medusa Axe
26m31s
Gambit Esports
0
Finals
Natus Vincere
2
12 November 2017 - 21:00 MSK
Beastmaster Viper Disruptor Clockwerk Anti-Mage
Earth Spirit Brewmaster Witch Doctor Razor Chaos Knight
52m51s
Beastmaster Witch Doctor Clockwerk Shadow Fiend Phantom Lancer
Earth Spirit Brewmaster Viper Rubick Gyrocopter
45m15s
Beastmaster Disruptor Sand King Queen of Pain Phantom Lancer
Shadow Demon Brewmaster Clockwerk Mirana Luna
33m10s
Team Empire
1

References[edit]